June 13, 2021
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

منابع در دسترس و مغذی پروتئینی که هرگز نباید نادیده بگیرید

حتما اخبار اخیر در مورد از دست رفتن محبوبیت کنسرو ماهی تن را دیده اید؟ طبق آمار اعلامی USDA(وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا) ، این منبع پروتئین مناسب وبا کیفیت بالا در سال های اخیر 40٪ کاهش فروش داشته است. ظاهراً این امر عمدتاً به دلیل عدم خرید میانسالان است زیرا این افراد ترجیح می دهند غذای پروتئینی تازه مصرف نمایند.

اگر ترجیح می دهید از مصرف کنسرو ماهی تن صرف نظر کنید، ممکن است بدنبال غذاهای جایگزین با پروتئین بالا ، مغذی،دردسترس ، وآسان باشید. در این مطلب شش مورداز این مواد حاوی پروتئین آورده شده است که شما احتمالاً به اندازه کافی نمی خورید، به علاوه روش های ساده ومفید برای ترکیب آنها در وعده های غذایی متعادل نیز بیان شده است.

عدس

علاوه بر گزینه های کنسرو شده و منجمد ، می توانید عدس های بخارپز و آماده را در بخش محصولات غذایی بسیاری از فروشگاه ها خریداری کنید. یک فنجان عدس تقریبا 18 گرم پروتئین و 16 گرم فیبر (بیش از 60٪ از هدف روزانه شما) و انبوهی از ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها رادر بر دارد.. برای درست کردن یک وعده غذایی عدس در عرض چند دقیقه ، یک مشت از سبزیجات برگ دار را با یک لایه از سرکه بالزامیک ، خردل خرد شده و ادویه گیاهان ایتالیایی مخلوط کنید و سپس روی آن ، یک چهارم آووکادو و چند قاشق غذاخوری دانه کدو تنبل قرار دهید.

همبرگرهای پروتئینی نخود فرنگی

در حالی که من همیشه غذاهای کامل را به هر نوع غذای فرآوری شده ترجیح می دهم ، اما از طرفداران برگرهای ساخته شده از پروتئین نخود ، که از نخود خرد شده زرد گرفته شده است ، هستم. علاوه بر این که پروتئین نخود به طور طبیعی فاقد گلوتن است و ماده حساسیت زانیز نیست ، یافتن برگرهای نخود فرنگی ساخته شده با مواد غذایی کامل آسان است و راحت است. مقداری از آن می تواند حداقل 25 گرم پروتئین تأمین کند. من از آنها به روشهای مختلفی استفاده می کنم ، از جمله در سالادها ، در ماهی های خردشده ، وهمچنین در مخلوطی از سبزیجات. این یکی از غذاهای مورد علاقه من است ،که بین برگ های کاهو قرار داده شده و همراه با گوجه فرنگی ، پیاز ، آووکادو ، ونیز سیب زمینی سرخ شده سرو می شود.

لوبیا

اگر قوطی باز کن ندارید ، همانطور که ظاهراً مورد بسیاری از افراد صدق میکند ، به دنبال لوبیایی باشید که در بسته های بازو قابل نگهداری به فروش برسد. یک فنجان لوبیای پخته گیاهی ارگانیک تقریباً 12 گرم پروتئین و فیبر دارد. برای یک وعده غذایی سریع ، لوبیا را با کلم بروکلی منجمد بخارپز شده و با پستو بدون لبنیات سرو کنید.همچنین می توانیدآنها را با یک سالاد تازه همراه با یک وینگرت بالزامیک نیز مصرف کنید.

منبع: health

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *