June 13, 2021
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat

۱۰ تمرین که باید پشت میز کار خود انجام دهید

Exercises at your desk - Dr. Axe

اگر همین الان نشسته اید و این مقاله را می خوانید، باید بایستید! نه منظورمان این نبود که خواندن را متوقف کنید، بلکه ایستاده آن را تمام کنید. در این مقاله از کرونیدو به شما تمریناتی را معرفی می‌کنیم تا از این پس، بیشتر به سلامت خود در محل‌کارتان فکر کنید.

احتمالا شما هم این روزها مانند بسیاری از مردم، ساعات زیادی از روز خود را پشت میز کارتان می‌گذرانید یا مانند عده‌ای دیگر، کل روز را به شیوه‌های مختلف و بعضا عجیب می‌نشینید و به گشت و گذار درشبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌پردازید.

حال بد نیست که بدانید طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، تخمین زده می شود که 3.2 میلیون مرگ ناشی از کمبود فعالیت بدنی وجود دارد. سبک زندگی بی تحرک ما مسئول افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و همچنین از دست دادن قدرت عضلات و تراکم استخوان است. نگران کننده تر اینکه افرادی که به طور منظم ورزش می کنند، هنوز هم در زندگی خود حرکت کافی برای خنثی کردن اثرات مضر نشستن زیاد را ندارند.

شیوه نشستن شما اشتباه است

شیوه نشستن صحیح

روش های بی شماری وجود دارد که شما می توانید فعالیت روزانه بیشتری را انجام دهید. تمریناتی وجود دارد که می توانید پشت میزکار خود انجام دهید، مانند تمرینات کششی که می توانید در برنامه روزانه خود بگنجانید. اما قبل از اینکه به روش‌های مختلفی که می توانید پشت میز کار خود انجام دهید بپردازیم، باید بگوییم یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن کمردرد و گرفتگی‌گردن، اطمینان از نشستن صحیح شماست.

بیایید صادق باشیم و به نشستن مانند مهارتی نگاه کنیم که اکثرا شیوه صحیح آن را بلد نیستیم. هنگام نشستن ما سر خود را زیاد خم می کنیم و به جلو می کشیم. سر ما سنگین است و هرچه بیشتر به جلو حرکت کنیم فشار بیشتری به گردن و ستون فقرات ما وارد می‌شود.

با تداوم این حالت اشتباه، شما به طور مداوم تمام اعصابی را که منجر به آن سردردهای وحشتناک در پایه جمجمه می شوند را فشرده می‌کنید. خارج از تراز بودن مزمن باعث خستگی و درد می شود و می‌تواند عواقبی مانند آسم، درد عصب سیاتیک، فشرده سازی دیسک و آرتروز داشته باشد.

اطمینان از اینکه ارتفاع صندلی میز شما مناسب است، می‌تواند کشیدگی گردن و کمر را به شدت کاهش دهد. پاهایتان باید بتواند روی زمین صاف باشد و زانوها و پهلوها با زاویه 90 درجه قرار گیرند. کمرتان را به صندلی فشار دهید تا به حفظ وضعیت بدن کمک کند. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از حالت سر به جلو انجام دهید این است که مطمئن شوید یک سوم بالای مانیتور بالاتر از سطح چشم است.


انجام حرکات کششی پشت میز کار

حرکات کششی

این 10 حرکت کششی که می توانید پشت میز کار خود انجام دهید، باعث انعطاف و احساسی خوب در شما می شود. چیزی مانند یوگا، منتها پشت میز کار شما.

 1. نرمش گردن
  صاف بنشینید و گوش راست را به سمت شانه راست پایین بیاورید (لازم نیست آن را لمس کند!) و چند ثانیه نگه دارید و برای سمت چپ نیز تکرار کنید.
 1. کشش دست و کتف
  انگشتان خود را به هم متصل کرده و به سمت بالا بلند کنید ، تا جایی که می توانید بالا بروید … کف دست خود را به سمت بالا به سمت سقف نگه دارید.
 1. به اطراف نگاه کنید
  سر خود را به سمت چپ برگردانید و سعی کنید روی شانه خود را نگاه کنید و چند ثانیه نگه دارید… در سمت راست نیز تکرار کنید.
 1. Bobblehead
  چانه را به سمت پایین قفسه سینه خود بیندازید و به آرامی سر خود را از یک طرف به طرف دیگر بچرخانید.
 1. شانه بالا انداختن
  هر دو شانه را به سمت بالا به سمت گوشهای خود برداشته و چند ثانیه نگه دارید و رها کنید. برای نتیجه بهتر چند بار تکرار کنید.
 1. کشش قفسه سینه
  دستان خود را به پشت بیاورید ، کف دستان خود را فشار دهید، بلند بنشینید و 5-10 ثانیه نگه دارید.
 1. Seated Toy Soldier
  صاف بنشینید و بازوی راست خود را تا انتها به سمت سقف دراز کنید. وقتی دست راست خود را پایین آورده و سعی دارید پای چپ خود را لمس کنید، پای چپ خود را راست کرده و آن را بالا ببرید. 8-10 را در هر طرف انجام دهید.
12 Desk Exercises to Keep your Employees Fit | Xoxoday
 1. Knee Hugger
  با یک زانوی خم شده، پای راست خود را به سمت بالا برداشته و با دستان آن را بگیرید و تا جایی که می توانید به سینه نزدیک کنید. 5-10 ثانیه در این حالت بمانید و مطمئن شوید و آن را در سمت چپ نیز انجام دهید.
Seated Knee Raises - Exercise How-to - Workout Trainer by Skimble
 1. Reach and Bend
  بازوی راست خود را روی سر خود گسترش دهید و تا جایی که می توانید به سمت چپ دراز کنید و به آرامی خم شوید. چند ثانیه در این حالت بمانید و این کار را به روش دیگری انجام دهید.
21 Chair Exercises for Seniors: Complete Visual Guide
 1. پرس زانو
  این حرکت عضلات سرینی را کشش می‌دهد. در حالی که مچ پای راست خود را روی زانوی چپ خود قرار داده اید، به آرامی چند بار بر روی زانوی راست فشار وارد کنید. البته، پس از پایان کار با سمت راست، مطمئن شوید به سمت چپ نیز توجه کافی دارید.

منبع: draxe

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *