June 13, 2021
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

16 دلیل برای تاری دید و چه کاری باید در مورد آن انجام دهید؟

تاری دید دقیقا چیست؟

تاری دید ، نامشخص بودن و عدم تمرکز بینایی است. مشکلی است که معمولاً نگرانی در مورد آن مسئله اساسی نیست. تیرگی  یا تاری فقط می تواند نشانه آن باشد که شماره عینک شما یا لنز شما باید به روز شود. هرچند وقت یکبار ، بینایی سنجی را  جدی بگیرید.

همیشه باید علت تاری دیدتان را بررسی کنید. دانستن دلیل آن می تواند تفاوت بین تجربه جهان در همه ابعاد آن باشد یا خیر. راجیو شاه ، MD ، استادیار چشم پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاهی واقع در وینستون می گوید: “بینایی حس ارزشمندی است ، اما هنوز هم مشکلات زیادی وجود دارد که باعث از بین رفتن آن میشود.”

در اینجا برخی از دلایل تار شدن چشم و اینکه در مورد آنها چه باید کرد چیست؟

شما به عینک طبی یا به نسخه ی جدیدی نیاز دارید؟

نزدیک بینی (نزدیک بینی) ، دور بینی (دور بینی) و آستیگماتیسم از عیوب انکساری چشم و شایعترین دلایل تاری دید هستند. این موارد زمانی اتفاق می افتد که منحنی چشم مانع نور متمرکز بر روی شبکیه شود. شبکیه ، پرتوهای نور را به سیگنالهایی که مغز می تواند بخواند پردازش می کند.

علاوه بر گسترده بودن ، رفع عیوب انکساری ممکن است آسانترین مشکل نیز باشد. در بیشتر موارد ، تمام آنچه شما نیاز دارید نسخه ای از یک چشم پزشک برای عینک یا لنزهای تماسی است. جراحی لیزر یا لیزیک می تواند به طور دائمی شکل قرنیه را تغییر دهد تا مشکل در برخی افراد اصلاح شود.

شما به عینک مطالعه احتیاج دارید

پیرچشمی نیز یک خطای انکساری است اما پس از 40 سالگی اکثر مردم را دچار آن می کند. این بدان معناست که شما در تمرکز روی چیزهایی که نزدیک هستند ، مانند خواندن مطالب ، مشکل دارید. اگر متوجه شدید که مجلات ، کتاب ها و منوها را باید دورتر از صورت خود نگه دارید تا بخوانید ، پیرچشمی است که ممکن است باعث تاری دید شما شود.

همانند سایر عیوب انکساری چشم ، عینک ، لنزهای تماسی و جراحی می توانند در صورت ایجاد پیرچشمی به شما در دیدن بهتر کمک کنند. دکتر شاه می گوید ، اگر فرد دور بین یا نزدیک بینی نیستید و آستیگماتیسم ندارید ، ممکن است گرفتن یک عینک مطالعه ساده از داروخانه کافی باشد.

اگر یکی از آن عیب های انکساری دیگر را دارید ، به فکر رفتن به لنزهای دو کانونی ، سه کانونی یا لنزهای پیشرونده باشید.

بیشتر بخوانید: واقعیت‌هایی درباره مکمل آهن و کمبود آن

شما به ورم ملتحمه دچار شدید

التهاب ملتحمه یا چشم صورتی معمولاً توسط آدنو ویروس ها ، ویروس های مزاحم ایجاد می شود که می تواند باعث سرماخوردگی ، برونشیت و گلودرد شود. اگرچه معمولاً جدی نیست ، اما ملتحمه می تواند مانند آتش سوزی در مدارس و سایر مکان های شلوغ گسترش یابد. برای حدود دو هفته ، “کیم لو ، MD ، چشم پزشک کودکان با سیستم بهداشت هنری فورد در دیترویت می گوید.”

التهاب ملتحمه معمولاً طی یک تا دو هفته بدون درمان از بین می رود ، اما اگر علائم شدید دارید ، با پزشک خود در مورد داروهای آنتی بیوتیکی یا ضد ویروسی صحبت کنید. در ضمن ، کمپرس های خنک را برای رفع خارش ، کمپرس گرم را برای تسکین تورم آزمایش کنید. قطره چشم تا در کم کردن تحریکها کمک میکند. ملافه ها (به خصوص روبالشتان) و دستان خود را مرتباً بشویید تا از انتشار میکروب جلوگیری شود.

شما با لنزهای تماسیتان می خوابید

لنزهای تماسی می توانند بینایی شما را بدون ایجاد مشکل در صورت برطرف کنند ، اما اگر از آنها به درستی استفاده نکنید ، می توانند باعث عفونت های بینایی شوند.

لنزهای تماسی با هر بار پلک زدن از طریق چشم حرکت می کنند و باعث ایجاد خراش های ریز در سطح چشم می شوند. میکروارگانیسم های عفونت زا می توانند زیر لنز قرار بگیرند و دچار خراش شوند.

دکتر لو می گوید که خوابیدن با لنز مثل یک ظرف کشت باکتری برای رشد آن موجودات و ایجاد زخم های قرنیه است” ، زخم های باز روی قرنیه که می تواند بینایی را تاری کند. دکتر شاه اضافه می کند: “همیشه ، همیشه [لنزهای تماسی] را شب بیرون بیاورید” ، یا در پایان روز لنزهای یکبار مصرف را دور بیندازید.

شما عفونت چشم دارید

برای ابتلا به عفونت چشم که به قرنیه آسیب می زند ، نیازی نیست که از لنزهای تماسی استفاده کنید.

کراتیت تبخال نوعی عفونت در چشم است که توسط ویروس تبخال ایجاد می شود.

می توانید فقط با لمس یک زخم سرد روی لب و سپس لمس چشم خود ، به آن مبتلا شوید. باکتری ها و قارچ هایی که پس از آسیب دیدگی چشم عضله می شوند نیز می توانند باعث ایجاد عفونت شوند.

درمان هایی مانند قطره های چشم و داروها (مانند آنتی بیوتیک برای عفونت های باکتریایی) معمولاً کمک می کنند ، اما بهترین روش محافظت در برابر عفونت های چشمی پیشگیری است. قرنیه شما کارهای زیادی را برای شما انجام خواهد داد. بی بیانا رایزر ، استادیار چشم پزشکی در دانشکده پزشکی کک ، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و مدیر خدمات قرنیه و گلوکوم در بیمارستان کودکان لس آنجلس ، می گوید: “قرنیه یک ساختار شگفت انگیز است.” “آنتی بادی های زیادی دارد که مستقیماً در اثر تماس باعث از بین رفتن چیزها می شوند.”

بیشتر بخوانید: ۶ گزینه دارویی که معمولا اشتباه مصرف می‌شوند!

آب مروارید چشمتان در حال پیشرفت است

آب مروارید یکی از چندین مشکل چشمی است که با افزایش سن ایجاد می شود. تقریباً نیمی از آمریکایی ها در سن 75 سالگی آب مروارید دارند. این زمانی است که لنز جلوی چشم تار شده و نور را برای رسیدن به شبکیه مسدود می کند.

آب مروارید معمولاً زمان می برد و هیچ درد یا علائم دیگری ایجاد نمی کند. برخی کوچک می مانند و مشکلات کمی ایجاد می کنند. کسانی که رشد می کنند و در بینایی اختلال ایجاد می کنند ، اغلب با جراحی برای از بین بردن لنز آسیب دیده و جایگزینی آن با یک لنز پلاستیکی شفاف ، درمان می شوند. دکتر شاه می گوید: “این یکی از موفق ترین جراحی ها در تمام پزشکی است.”

یا آب سیاه

آب سیاه ، یکی دیگر از بیماری های بینایی مربوط به سن ، ناشی از فشار اضافی در چشم است که به عصب بینایی آسیب می رساند. مانند آب مروارید ، آب سیاه معمولاً کند رشد می کند.

دکتر شاه می گوید: “بیماران مبتلا به آب سیاه حتی آن را نمی دانند زیرا از دست دادن بینایی طی دهه ها اتفاق می افتد. “به غیر از ارزیابی منظم چشم ، هیچ راهی برای کشف آن وجود ندارد.”

به محض تشخیص ، داروهای تجویز شده ، لیزر درمانی و جراحی می توانند به شما کمک کنند.

شما به دژنراسیون ماکولار وابسته به سن مبتلا هستید

با افزایش سن و به ویژه پس از عبور از سن 60 سالگی ، احتمال آسیب دیدن ماکولا بیشتر است ، منطقه ای نزدیک مرکز شبکیه که به شما کمک می کند جزئیات و اشیا را مستقیماً مقابل خود ببینید. انحطاط عضلانی یا AMD مربوط به سن منجر به از دست دادن بینایی می شود ، که می تواند فعالیت های روزمره مانند رانندگی و خواندن را به طور قابل قبولی چالش برانگیز کند.

هیچ درمانی برای AMD زودرس وجود ندارد ، اگرچه طبق موسسه ملی چشم ، دوزهای بالای ویتامین ها و مواد معدنی خاص می تواند آسیب را در AMD متوسط ​​و در افراد با AMD دیررس در یک چشم کاهش دهد.

با ورزش ، نگه داشتن فشار خون و کلسترول در سطح سالم ، سیگار نکشیدن و خوردن مقدار زیادی سبزیجات برگ دار و ماهی ، می توانید خطر ابتلا به AMD را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ باور اشتباه رایج درباره‌ی مراقبت‌های دوران بارداری

شما دیابتی هستید

اگر دیابت نوع 1 یا نوع 2 تشخیص داده نشده اید یا دیابتی تشخیص داده شده اما کنترل نشده است ، در معرض خطر رتینوپاتی دیابتی هستید. این زمانی است که عروق خونی آسیب دیده نشت می کنند یا رگ های خونی اضافی در پشت چشم رشد می کنند و خونریزی شروع می شوند. اگر می دانید مشکلی وجود دارد ، تزریق و جراحی لیزر می تواند به نجات بینایی شما کمک کند ، اما طبق نظر پزشکان متاسفانه “این دزد دزدکی حرکت است ،” شما می توانید بینایی خود را از طریق دیابت از دست دهید و نمی دانید که دیابت دارید. “کنترل قند خون می تواند از رتینوپاتی دیابتی جلوگیری کند. اگر مبتلا به دیابت هستید ، مطمئن شوید که به طور منظم معاینات چشمی دارید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *