June 13, 2021
 • googleplus
 • telegram
 • instagram
 • aparat

در صورت داشتن یک بیماری مزمن ، از واکسن COVID-19 چه انتظاری دارید؟

 • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند بیماری های روماتیسمی یا التهابی عصبی ابراز نگرانی کرده اند که واکسن های  COVID-19 می توانند علائم آنها را تشدید کنند.
 • کارشناسان بهداشت معتقدند که فواید واکسن بیشتر از خطرات واکنش احتمالی یا شعله ور شدن است.
 • ممکن است لازم باشد افراد برای تنظیم زمان داروهای مربوط به واکسیناسیون با پزشک خود مشورت کنند.

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند بیماری های روماتیسمی یا التهابی عصبی ابراز نگرانی کرده اند که واکسن های  19COVID-  می توانند علائم آنها را تشدید کرده یا شعله ور شوند.

کالج روماتولوژی آمریکا (ACR) بر این باور است که فواید واکسن بیش از خطرات واکنش احتمالی یا شعله ور شدن آن است ، با توجه به اینکه چگونه افراد مبتلا به بیماریهای مزمن با افزایش خطر ابتلا به نوع شدید COVID-19  و بستری شدن در بیمارستان روبرو می شوند.

ACR اخیرا برای بیماران مبتلا به بیماریهای خود ایمنی که نگران واکنش آنها در برابر واکسن ها هستند توصیه هایی  را منتشر کرده است.

این توصیه ها توضیح می دهد که چگونه برخی از افراد دارای نقص ایمنی ممکن است نیاز به کار با پزشکی داشته باشند که می تواند زمان داروهای خود را برای بهبود کارایی واکسن ها تنظیم کند.

این واکسن چه تاثیری روی افراد مبتلا به بیماری های مزمن دارد؟

دکتر رامین احمدی ، مدیر ارشد پزشکی Graduate Medical Education Global LLC ، گفت: ” عوارض جانبی واکسن بیشتر از حالت بیماری مزمن آنها با سیستم ایمنی بدن فرد و واکنش آن نسبت به واکسن ارتباط دارد.”

واکسن ها به طور گسترده  در افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی آزمایش نشده اند ، بنابراین اطلاعات مربوط به ایمنی و کارایی واکسن ها  در این گروه محدود شده است.

افرادی که از سیستم ایمنی رنج می برند ، مانند افرادی که تحت شیمی درمانی هستند یا افرادی که پیوند مغز استخوان انجام داده اند ، ممکن است در مقایسه با جمعیت عمومی پاسخ ایمنی قوی تری داشته باشند ، اما اعتقاد بر این است که این واکسن هنوز محافظت می کند.

کارشناسان بهداشت به طور گسترده معتقدند که مزایای واکسیناسیون بیشتر از خطرات آن است ، زیرا افراد مبتلا به بیماری های مزمن معمولاً بیشتر در معرض خطر ابتلا به شکل شدید بیماری هستند.

بیماران مبتلا به بیماری های روماتیسمی خود ایمنی و التهابی با خطر بیشتری نسبت به 19COVID-  در بیمارستان بستری می شوند.واکنش هر فرد به واکسن ها متفاوت خواهد بود.

“آنچه مهم است که به خاطر داشته باشید این است که همه بیماری های سیستم ایمنی به طور یکسان ایجاد نشده اند. برخی ممکن است بر ایجاد ایمنی با واسطه تأثیر بگذارد و برخی دیگر سود زیادی از واکسن می برند. ”احمدی گفت.

آیا واکسن می تواند باعث عود دوباره گردد؟

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی می ترسند که واکسن بتواند شعله ور شود.

احمدی با اشاره به اینکه این خطر از لحاظ تئوری بررسی شده ، گفت: “ممکن است خطر عود یا ابتلا به بیماری پس از واکسیناسیون COVID در برخی از افراد مبتلا به بیماری وجود خواهد داشت.”کارشناسان می گویند ، اما مزایای واکسیناسیون در برابر COVID-19 بسیار بیشتر از خطرات است.

اگرچه داده های مربوط به واکسن های COVID-19 در افراد دارای نقص ایمنی محدود است ، اما تحقیقات گذشته در مورد واکسن های دیگر نشان داده است که واکسیناسیون به ندرت باعث بروز عوارض جانبی در بیماران مبتلا به بیماری التهابی روماتیسم خود ایمنی می شود.

مطالعه اخیر  منتشر شده در مجله The Lancet Rheumatology می گوید که با توجه به این داده های گذشته ، احتمال بالقوه نظری برای وقوع یک عارضه جانبی نباید دلیلی برای توصیه به بیماران مبتلا به اختلالات خود ایمنی در برابر واکسیناسیون باشد ، به ویژه هنگامی که در معرض خطر بیشتری از خطر ابتلا به شکل شدید 19COVID-  هستند.

دکتر دیوید کاتلر ، پزشک خانوادگی در مرکز بهداشت Providence Saint John در سانتا مونیکا ، کالیفرنیا ، می گوید واکسیناسیون در هنگام عود و همه گیری کاملاً خوب است.

کاتلر می گوید ، از آنجا که داروهای استروئیدی می توانند سیستم ایمنی بدن را سرکوب کنند ، اغلب توصیه می شود افرادی که از چنین داروهایی استفاده می کنند به مدت 2 هفته قبل یا بعد از واکسیناسیون از آنها اجتناب کنند.

گفته شد ، شما قطعاً نمی خواهید واکسیناسیون علیه 19COVID- را به تعویق بیندازید ، بنابراین قبل از واکسیناسیون با پزشک خود در مورد زمان داروها و وضعیت بیماری خود صحبت کنید.

برخی از عوارض جانبی بعد از واکسیناسیون مانند تب ، درد و درد عضلانی و خستگی ، ممکن است شبیه علائم مربوط به یک بیماری زمینه ای باشد.واکنش ها همچنین می توانند به صورت محلی باشند. کاتلر می گوید ، به عنوان مثال ، برخی از افراد ممکن است بعد از واکسیناسیون دچار بزرگ شدن غدد لنفاوی شوند.کاتلر گفت: “این واکنش ها معمولاً ملایم ، کوتاه مدت و محدود به خود شخص هستند.”کاتلر می گوید مصرف تیلنول یا ایبوپروفن برای درد یا بنادریل برای خارش بعد از واکسن در صورت لزوم مناسب است.

کاتلر گفت: “مهمترین چیز دریافت واکسن COVID به محض واجد شرایط شدن است زیرا این امر احتمال ابتلا به COVID ، انتقال COVID یا تجربه هر یک از اثرات طولانی مدت حتی عفونت COVID بدون علامت را کاهش می دهد.”

سخن پایانی

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماریهای خود ایمنی مانند بیماریهای روماتیسمی یا التهابی عصبی ابراز نگرانی کرده اند که واکسنهای COVID-19 می توانند علائم آنها را تشدید کرده یا شعله ور شوند.

کارشناسان بهداشت به طور گسترده معتقدند که مزایای واکسن بیشتر از خطرات واکنش احتمالی یا عود شدید آن  است ، زیرا افراد دارای نقص ایمنی در معرض خطر بیشتری برای شکل شدید 19COVID- هستند.

ممکن است لازم باشد افراد برای تنظیم زمان داروهای مربوط به واکسیناسیون با پزشک خود مشورت کنند.

 • موارد جدید 19COVID- طی هفته گذشته به کمتر از 50000 مورد در روز کاهش یافت.
 • کارشناسان از این تعداد  ناراحت هستند اما هشدار می دهند که هنوز خطرات پیش رو وجود دارد.
 • واکسن ها برای کمک به کاهش همه گیری شروع می شوند ، اما کارشناسان می گویند هنوز مردم باید به پروتکل های ایمنی پایبند باشند.

هفته گذشته تعداد موارد جدید COVID-19 در ایالات متحده با ابراز خوش بینی در مورد کاهش تعداد واکسیناسیون در ایالات متحده کاهش یافت.

طبق ارقام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، در هفته گذشته میانگین تعداد موارد جدید ایالات متحده به زیر 50000 نفر کاهش یافته است.

به طور کلی ، تعداد موارد جدید COVID-19 در هفته گذشته در کل کشور 15 درصد کاهش یافته است. این سومین هفته متوالی کاهش روند  بود. 347000 مورد کمترین آمار هفتگی از ماه اکتبر بوده است.

تعداد مرگ ناشی از COVID-19  3 درصد کاهش یافته است. در این هفته 4819 مورد مرگ رخ داده است که کمترین تعداد از ماه ژوئیه بوده است.

میانگین تعداد واکسیناسیون COVID-19 روزانه در سراسر کشور پس از افت 14 درصدی در هفته قبل ، 12 درصد کاهش یافت.

به طور کلی ، ایالات متحده بیش از 32 میلیون مورد COVID-19 را از زمان ابتلا به بیماری همه گیر تأیید کرده است.

بستری شدن در بیمارستان ها اکنون 33500  است ، یعنی حدود 3000 کمتر از یک هفته قبل.

هم اکنون مرگ و میر ناشی از COVID-19 در ایالات متحده از 578000 نفر فراتر رفته است.

کارشناسان با کاهش تعداد هفتگی آنها دلگرم می شوند ، اما هنوز نگرانی هایی در پیش رو دارند.

دکتر ویلیام شافنر ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه وندربیلت در تنسی ، به Healthline گفت: “قطعا روزانه 50000 مورد جدید بسیار زیاد است ، اما این تعداد به آرامی در حال کاهش است.”من انتظار دارم روند نزولی ادامه داشته باشد اما دوست دارم سرعت کاهش را تسریع کنیم.”

کارشناسان دیگر نیز با احتیاط خوش بین هستند.

دکتر جمیلا تیلور ، مدیر اصلاحات بهداشت و درمان و یکی از اعضای ارشد بنیاد قرن ، هفته گذشته به Healthline گفت: “من انتظار دارم که این روند ادامه یابد. با این حال ، من نگران انواع جدید و مسری تر هستم. من امیدوارم که به زودی تقویت کننده در دسترس باشد و مردم همچنان به واکسیناسیون ادامه دهند. “

در هفته گذشته ، گزارش شده است که موارد COVID- 19  17  ایالت در مقایسه با 12 ایالت هفته قبل افزایش یافته است.

CDC گزارش داد که فلوریدا با 33605 مورد بیشترین پرونده در 7 روز گذشته داشته است. تقریباً 5000 مورد کمتر از هفته قبل.

میشیگان در هفته گذشته با 25113 مورد جدید در رتبه دوم قرار داشت که حدود 11000 مورد کمتر از هفته قبل بود.

پنسیلوانیا با 22582 مورد سوم و تگزاس با 20801 نفر چهارم بودند.

همچنین نگرانی هایی در اورگان وجود دارد که فرماندار 15 شهرستان را به یک گروه خطرناک منتقل کرده است.

محدودیت هایی مانند ممنوعیت غذاخوری رستوران های داخلی در این مناطق اعمال شده است که شامل شهرهای پورتلند ، سالم ، یوجین و بند است.

این هفته ، فرماندار درخواست برخی از تیم های فوتبال حرفه ای پورتلند را برای اجازه دادن به تعداد محدودی از طرفداران در بازی های این آخر هفته رد کرد.

با این حال ، نرخ موارد  19COVID- اورگان 133 در 100000 نفر در میان رهبران این گروه نیست.

کلرادو با 200 مورد در هر 100000 نفر دوم ، و مینه سوتا با 194 مورد در100000 ساکنان دوم است.

تعداد کل تگزاس به 71 مورد در هر 100000 نفر کاهش یافته است در حالی که کالیفرنیا به 32 مورد در 100000 نفر کاهش یافته است.

26 ایالت وجود داشت که در هفته گذشته افزایش در مرگ ناشی از COVID-19 را نشان دادند ، در حالی که در هفته گذشته 20 مورد گزارش شده بود.

کالیفرنیا با 560 مورد بیشترین مرگ ناشی از COVID-19 طی 7 روز گذشته را ثبت کرده است که نسبت به هفته گذشته حدود 120 افزایش داشته است.

فلوریدا با 420 مرگ گزارش شده در رتبه دوم قرار داشت که حدود 20 مورد کمتر از هفته قبل بود. پس از آن تگزاس با 337 قرار گرفت.

CDC گزارش کرده است که 247 میلیون دوز واکسن COVID-19 در سراسر کشور تجویز شده است.

بیش از 147 میلیون نفر حداقل یک دوز دریافت کرده اند. این بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال در کشور است. بیش از 105 میلیون نفر به طور کامل واکسینه شده اند.

کالیفرنیا با بیش از 31 میلیون بیشترین دوز را مصرف کرده است. پس از آن تگزاس با 19 میلیون نفر قرار دارد.

نیویورک بیش از 16 میلیون دوز مصرف کرده در حالی که فلوریدا بیش از 15 میلیون دوز مصرف کرده است.

با این حال ، هیچ یک از این ایالت ها از نظر دوزهای مصرفی در هر 100000 نفر در 5 کشور برتر نیستند:

ماه گذشته ، کاخ سفید اعلام کرد که افراد 16 سال به بالا اکنون واکسیناسیون COVID-19 در هر 50 ایالت را دارند.

این هفته ، مقامات Pfizer اعلام کردند که ممکن است از هفته آینده برای کودکان 12 تا 16 ساله به واکسن آنها مجوز استفاده اضطراری داده شود.

علاوه بر این ، کاخ سفید امروز اعلام کرد که در حال تغییر توزیع واکسن خود است و با هدف واکسیناسیون 70 درصد کشور تا 4 ژوئیه ، تعداد بیشتری را به ایالت هایی که میزان واکسیناسیون بیشتر است ارسال می کند.

هم تیلور و هم شفنر نگران مردد بودن بسیاری از افراد در ایالات متحده برای واکسیناسیون هستند.

شفنر گفت: “برنامه ملی واکسیناسیون COVID در معرض تردیدها و رد کنندگان است. “من نگران هستم زیرا اگر بخواهیم به یک مصونیت کلی برسیم ، به دوزهای بیشتری برای تزریق نیاز داریم.

وی افزود: “واكسن های موجود در یخچال در انتظار داوطلبان جهت تزریق هستند.” واکسن در یخچال هرگز از بروز بیماری جلوگیری نمی کند. باید سریعتر تزریق شود. “

 • در حال حاضر ایالات متحده بیشترین تعداد مورد تایید شده COVID-19 و مرگ های مرتبط را در جهان دارد.
 • بیش از 3.2 میلیون نفر در جهان در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.
 • CDC می گوید افرادی که واکسینه شده اند می توانند در خانه و بدون اقدامات فاصله اجتماعی ملاقات کنند.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *