June 13, 2021
  • googleplus
  • telegram
  • instagram
  • aparat

چگونه می‌توانیم خوشبختی را در زندگیمان پیدا کنیم؟

آیا شما نیاز به یافتن خوشبختی دارید؟ در حالی که خوشبختی ممکن است از شما فراری باشد، این رسیدن به خوشبختی یک سفر یا هدف ناممکن نمی‌باشد. برعکس، خوشبختی می تواند در گوشه ای دیگر منتظر شما باشد یا، ممکن است ساده تر از آن باشد. خوشبختی ممکن است در تمام مدت با شما باشد، شاید شما هم وقت نگذاشته اید که درک کنید، پیچیدگی آن بسیار کمتر از چیزی است که قبلا اعتقاد داشتید. احتمالا می دانید که این امر رانندگی با جدیدترین اتومبیل یا داشتن جدیدترین وسیله نیست. اما، چه چیزی خوشبختی را پیش می آورد؟ بیایید چهار پاسخ از سراسر جهان را بررسی کنیم تا به این سوال پاسخ دهیم.

همیشه در حال پیشرفت باشید

يک مطالعه در سال 2007 که با توجه به داده هايي از نظرسنجی خانواده های انگليسی گزارش شد؛نتایجی جالب را در مورد ريشه های شادی نشان می داد.

چه چیزی باعث خوشحالی ما می شود: بدست آوردن آنچه می خواهیم یا داشتن آنچه می خواهیم؟ به طور متناقضی به نظر می رسد این حالت ” متاهل بودن” نیست که باعث خوشبختی ما می شود، بلکه اتفاقاتی پویا مانند “شروع یک رابطه جدید” است.

به همین ترتیب ، “بدست آوردن شغل جدید” بیشتر از وضعیت اشتغال در شادی تأثیر داشت. “باردار شدن” تأثیر بیشتری نسبت به “پدر و مادر بودن” در خوشبختی داشت. به همین ترتیب ، رویدادهایی مانند “شروع یک دوره جدید” ، “قبولی در امتحان” یا “خرید خانه جدید” نیز همه در مقیاس خوشبختی قرار داشتند.

در مقابل ، وقایعی که رابطه کمی با شادی داشتند شامل پایان رابطه ، از دست دادن شغل و از دست دادن پدر و مادر بود. معنی همه اینها چیست و چه چیزی باعث خوشحالی مردم در انگلیس می شود؟ بیایید لحظه ای برای فهمیدن این موضوع وقت بگذاریم.

به نظر می رسد رویدادهای مثبت پویا بیش از موقعیت های ایستا کلیدی هستند. اگرچه ممکن است همه اینها کمی سطحی به نظر برسد ، اما اگر خوشبختی را یک حالت “لحظه ای” بدانید ، تا حدی منطقی خواهد بود.

چه چیزی می توان از این مطالعه به دست آورد؟ اگر می خواهید در زندگی خود خوشبختی را دنبال کنید یا مثبت باشید ، بدانید که همیشه این احتمال وجود دارد که یک اتفاق خوب در گوشه و کنار منتظر شما باشد. و اگر حوصله انتظار ندارید ، بیرون بروید و اتفاقات خوشی را رقم بزنید.

خود را در جمع افراد شاد قرار دهید

در سال 2008 مطالعاتی در مرکز مطالعه قلب فرامینگهام در ماساچوست منتشر گردید. در پی آن طی سالهای 1983 تا 2003 مطالعاتی بر روی 4739 نفر انجام گردید که به یک سوال جالب پاسخ داده شد: آیا خوشبختی و خوشحالی ما به سطح خوشحالی اطرافیان ما بستگی دارد؟

شگفت آور است که نتایج مطالعه نشان داد دقیقا همینطور می باشد.افرادی که توسط افراد شاد احاطه شده اند به احتمال زیاد در آینده شاد و خوشبخت می باشند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل نشان داد که این اثر نتیجه گسترش خوشبختی است، نه فقط خوشحالی غیر واقعی از افرادی که تمایل به گشت و گذار با یکدیگر را دارند.

طبق این مطالعه ، اگر دوستی دارید که در یک مایل از شما زندگی می کند و آن دوست خوشحال می شود ، احتمال خوشبخت شدن شما نیز حدود 25٪ افزایش می یابد. همین امر در مورد همسران (تا 16٪ بهبود) ، خواهر و برادرهای ساکن در یک مایل (تا 28٪) و همسایگان همسایه (تا 70٪) صادق بود. جالب اینجاست که نشان داده می شود شادی همکاران تأثیری در شادی اطرافیان ندارد.

همه اینها یعنی چه؟ تا آنجا که ممکن است خود را با افراد شاد محاصره کنید ، زیرا به احتمال بسیار زیاد خوشبختی آنها به شما سرایت می کند.

خاطرات مثبت را به یاد بیاورید

در یک مطالعه استرالیایی بر روی بیش از 300 جوان ، نشان داده شد که کسانی که خاطرات مربوط به حل مسئله (زمانی که شما با موفقیت، موفق به حل یک چالش شده اید) یا هویت را به خاطر می آورند ، احساسات منفی و احساسات مثبت افزایش یافته است.

این یافته ها حاکی از آن است که ساده اندیشیدن به دوره ای از زندگی خود که در حال عبور از یک چالش بودید یا زمانی که تجربه زندگی قابل توجهی را تجربه کرده اید و شما را به سمت بهتر تغییر داده است ، می تواند در تقویت روحیه و در نتیجه خوشبختی شما موثر باشد. .

اهداف جمعی یا خودبرتربینی

یک مطالعه در سال 2019 در خارج از کره جنوبی با استفاده از داده های نظرسنجی عمومی اجتماعی کره (KGSS) نشان داد که پاسخ دهندگان که اولویت معنویت را دارند بیشترین شادی را دارند و به دنبال آنها افرادی که روابط اجتماعی را دوست دارند (دوستان ، خانواده ، همسایگان). افرادی که بیشترین بار(فشار) را روی دستاوردهای خارجی (پول ، تحصیلات ، کار ، اوقات فراغت) گذاشتند کمترین شادی را داشتند.

این یافته ها نشان می دهد که مسیر خوشبختی در کره جنوبی مربوط به همه چیزهایی نیست که با طلا می درخشند ،بلکه دنبال کردن اهداف مربوط به جمع گرایی یا تعالی از خود ممکن است برای تقویت و حفظ خوشبختی مهم باشد. این نتایج با نتایج موجود در زمینه روانشناسی مثبت سازگار است.

سخن پایانی

واضح است که آنچه شما را خوشحال می کند ممکن است به محل زندگی شما در جهان بستگی داشته باشد (اگرچه اینها مطالعات محدودی است که مفاهیم مختلف را بررسی می کند). انگلیسی ها به تغییرات مثبت بها می دادند، آمریکایی ها وقتی که اطرافیانشان خوشحال می شدند خوشحال می شدند ، استرالیایی ها با به یاد آوردن خاطرات مثبت خوشحال می شدند و کره جنوبی وقتی مشغول کارهای جمع گرایانه و معنوی بودند خوشبخت تر بودند.

موضوع مشترک، این است که خوشبختی همیشه در حال تغییر است و می تواند اندازه شادی شما رو تقویت کند. اگر می خواهید خوشبختی را دنبال کنید، خود را با افکار مثبت احاطه کنید و فراتر از شرایط فعلی خود را از نظر افراد و چه از نظر جایگاه خود در جهان بزرگتر قرار دهید.

منبع: verywellmind

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *